Celta Vigo - Real Sociedad, wynik spotkania - 0-1

Wczorajszy wieczór przyniósł zacięte starcie pomiędzy drużynami Celta Vigo i Real Sociedad w ramach 21. kolejki La Liga. Mecz odbył się na stadionie Abanca-Balaídos, a wynik końcowy to 0-1 na korzyść Real Sociedad, który prowadził już 0-1 na przerwę.

Relacja z meczu Celta Vigo - Real Sociedad

Dramatyczne widowisko na stadionie Abanca-Balaídos w ramach 21. kolejki La Liga przyniosło pojedynek pomiędzy drużynami Celta Vigo i Real Sociedad. Mecz zakończył się zwycięstwem gości 1-0, a emocje sięgały zenitu przez całe 90 minut.

Spotkanie rozpoczęło się od dynamicznego starcia, zaciętych pojedynków i szybkich akcji. Gospodarze próbowali narzucić swój styl gry, ale to Real Sociedad zdołało wyjść na prowadzenie już w 11. minucie. Brais Méndez, z zimną krwią wykończył akcję, dając tym samym prowadzenie gościom.

Po strzeleniu bramki, Celta Vigo zaciekle atakowała, starając się odrobić straty, ale defensywa Realu była niezwykle skuteczna. Mimo starań gospodarzy, wynik do przerwy nie uległ zmianie.

Druga połowa nie przyniosła zmiany wyniku, ale wciąż obfitowała w emocje. Obie drużyny walczyły o każdą piłkę, a tempo meczu nie zmalało do końcowego gwizdka.

Niestety, w zaciętym starciu nie obyło się bez kontrowersji. Miguel Rodríguez otrzymał żółtą kartkę w 15. minucie, a Jon Aramburu (Real Sociedad) dołączył do niego w gronie zawodników z kartką na koncie po faulu w 30. minucie. Ostatecznie, Mikel Merino również został ukarany żółtą kartką w 84. minucie.

Choć emocji nie brakowało, żadna z drużyn nie zdołała powiększyć wyniku, a mecz zakończył się wynikiem 0-1 na korzyść Real Sociedad. Gospodarze musieli pogodzić się z porażką, a kibice mogli jedynie liczyć na lepszy wynik w nadchodzących spotkaniach.

Następne mecze dla Celta Vigo to starcia z Gironą, Osasuną oraz Getafe, natomiast Real Sociedad zmierzy się z Rayo Vallecano, Gironą oraz Osasuną. Emocje gwarantowane!