Mecz Getafe - Real Sociedad na obiekcie Estadio Coliseum - 1-1

W meczu kolejki 32 hiszpańskiej La Liga pomiędzy Getafe a Real Sociedad, który odbył się 21 kwietnia 2024 o godzinie 12:00 na Estadio Coliseum, obie drużyny podzieliły się punktami po remisie 1-1. Mecz ten miał miejsce dokładnie dwa dni temu, a rywalizacja na boisku była zacięta do samego końca.

Mecz La Liga: Getafe - Real Sociedad 1-1

W sobotnie popołudnie na Estadio Coliseum odbył się zacięty mecz pomiędzy drużynami Getafe i Real Sociedad. Widowisko to było niezwykle emocjonujące aż do ostatniego gwizdka sędziego. Mimo desperackich prób obu zespołów, ostatecznie spotkanie zakończyło się remisem 1-1.

Spotkanie rozpoczęło się dynamicznie, a już w 13. minucie Real Sociedad wyszło na prowadzenie za sprawą Barrenetxei, który skutecznie wykorzystał asystę od S. Beckera. Getafe jednak nie zamierzało pozostawać w tyle i szybko odpowiedzieli. W 29. minucie Óscar Rodríguez popisał się pięknym trafieniem, doprowadzając do wyrównania.

Obie drużyny prezentowały wysoki poziom futbolu, stwarzając wiele okazji bramkowych. Mimo starań obu stron, wynik do końca meczu nie uległ zmianie, zapewniając ostatecznie podział punktów.

W trakcie spotkania sędzia Victor Garcia Verdura zdecydował o ukaraniu zawodników kartkami. Pierwszą żółtą kartkę otrzymał Mikel Merino z Real Sociedad w 39. minucie. Na kilka chwil przed końcem meczu, w doliczonym czasie gry, czerwoną kartkę obejrzał Aritz Elustondo, również z drużyny gości.

Następne mecze zapowiadają się interesująco dla obu zespołów. Getafe zmierzy się kolejno z Almerią, Athletic Club oraz Cadiz, natomiast Real Sociedad stanie do pojedynków z Realem Madryt, Las Palmas oraz Barceloną.