Najciekawsze dyscypliny sportowych, o których nigdy nie słyszeliście

Nie każdy jest fanem piłki nożnej, rugby czy koszykówki. W rzeczywistości istnieje wiele bardziej intrygujących i ekscytujących dyscyplin sportowych, o których prawdopodobnie jeszcze nie słyszałeś. Czytaj dalej, jeśli chcesz odkryć nowe dyscypliny sportowe, którymi możesz się ekscytować... Na świecie istnieje tak wiele różnych dyscyplin sportowych, że trudno jest się w nich wszystkim połapać. Zwłaszcza biorąc pod uwagę, jak wiele istnieje ich niejasnych odmian. W niektóre z nich gra się od wieków, inne zaś wymyślono w ostatnich latach, ponieważ inne dyscypliny stały się bardziej popularne niż kiedykolwiek wcześniej. Poniżej przedstawiamy kilka najbardziej niezwykłych i fascynujących kodów sportowych, których nie znajdziesz w telewizji w każdy weekend...

Kabaddi

Kabaddi jest jednym z najpopularniejszych sportów w Indiach, choć w innych krajach ma bardzo niszowych zwolenników. Jest to sport kontaktowy, w którym gracze muszą próbować oznaczać członków drużyny przeciwnej. Jeśli zostaniesz oznaczony, wypadasz z gry. Jest to sport halowy, ale ze względu na to, że gra się w spodenkach, rozgrywany jest na stadionie przy oświetleniu. Kabaddi jest niezwykle popularnym sportem w Indiach, a kariera w tym sporcie jest uważana za przyzwoitą pracę przez dużą część społeczeństwa. W innych krajach odbywają się turnieje kabaddi, ale nie są one tak duże jak w Indiach.

Disc golf

Disc golf jest podobny do golfa w tym sensie, że gra się na polu z piłką, ale zamiast uderzać ją kijem, rzuca się nią. Podczas gdy w tradycyjnym golfie obowiązują zasady i przepisy, w disc golfie są one znacznie łagodniejsze i pozwalają na kreatywność. Nie ma ustalonych reguł dotyczących długości dołka lub odległości od tee. Jest to bardzo tani sport i można zbudować własne pole przy użyciu minimalnych narzędzi. Można nawet grać w disc golfa na normalnym polu golfowym, o ile jest tam pole tee, z którego można rzucać.

Roller disc

Jest to odmiana jazdy na wrotkach z pewną zmianą. Masz trzy dyski, które musisz toczyć po podłodze i próbować trafić do kosza. Musisz także uważać, aby się nie przewrócić, ponieważ jest to ruch kończący grę. Wygrywa osoba, która jako pierwsza wrzuci wszystkie trzy dyski do kosza. Jest to sport o bardzo szybkim tempie, idealny dla osób, które chcą uprawiać sport, ale nie chcą się zbyt dużo ruszać. Krążki na rolkach nie są tak drogie jak wrotki, a po rozegraniu jednej lub dwóch gier są o wiele mniej bolesne.